Træningstider for ungdom

Typisk begynder vores træninger efter sommerferien i følgende uger:

  • Turneringsaktive/Øvede: Uge 33 (Samtidig med skolestart)
  • Let øvede/Begyndere: Uge 35
  • Miniton (Forældre/barn): Uge 35
Sæsonen kører til ultimo april. Fra april – ultimo juni tilbydes sommertræning (incl. i kontingentet)

Find træningstiderne for vores forskellige hold herunder. Ønsker du at tilmelde dig og er du i tvivl om hvilket hold du skal spille på, så kontakt os på ungdom@grevebadminton.dk

Turneringsaktive/Øvede spillere
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
15:00
G1 U13-U15-U17
2
15:30
17:00
Hal 3

G1 U13-U15-U17
3
16:00
18:00
Hal 2

G1 U9-U12
1
15:30
17:00
Hal 1

Ungsenior 1. U17-U23
4
17:00
19:00
Hal 1
G1 U9-U12
5
15:00
16:30
Hal 2

G1 U13-U15-U17
7
16:00
18:00
Hal 2 + Hal 3 til kl. 18.15
G1 U9-U12
14
15:00
16:30
Hal 2

G1 U13-U15-U17
15
16:00
18:00
Hal 3

G1 U13-U15-U17
16
16:15
18:00
Hal 2
16:00
G1 U12-U17 Alternativ træning
10
16:00
18:00
Hal 2 + Aktivitetssal 3
G1 U12-U17 Alternativ træningAlternativ træning: Skadesforbyggende, motorisk træning, mental udvikling mv.
G1 U15-U17 Udvalgte spillere
21
16:00
18:00
Hal 2+3
G1 U15-U17 Udvalgte spillereTeknisk træning - udvalgte spillere
17:00
18:00
Ungsenior 1. U17-U23
12 (LIGE UGENR.)
18:00
20:00
Hal 3
Ungsenior 1. U17-U23
23 (ULIGE UGENR.)
18:00
20:00
Hal 2
19:00

Mandag

  • G1 U13-U15-U17
    15:30 - 17:00
  • G1 U9-U12
    15:30 - 17:00
  • G1 U13-U15-U17
    16:00 - 18:00
  • Ungsenior 1. U17-U23
    17:00 - 19:00

Tirsdag

  • G1 U9-U12
    15:00 - 16:30
  • G1 U13-U15-U17
    16:00 - 18:00

Onsdag

  • G1 U12-U17 Alternativ træning
    16:00 - 18:00
  • Ungsenior 1. U17-U23
    18:00 - 20:00

Torsdag

  • G1 U9-U12
    15:00 - 16:30
  • G1 U13-U15-U17
    16:00 - 18:00
  • G1 U13-U15-U17
    16:15 - 18:00

Fredag

  • G1 U15-U17 Udvalgte spillere
    16:00 - 18:00
  • Ungsenior 1. U17-U23
    18:00 - 20:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
15:00
G1 U9-U12
1
15:30
17:00
Hal 1
G1 U9-U12
5
15:00
16:30
Hal 2
G1 U9-U12
14
15:00
16:30
Hal 2
16:00

Mandag

  • G1 U9-U12
    15:30 - 17:00

Tirsdag

  • G1 U9-U12
    15:00 - 16:30

Torsdag

  • G1 U9-U12
    15:00 - 16:30
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
16:00
G1 U12-U17 Alternativ træning
10
16:00
18:00
Hal 2 + Aktivitetssal 3
G1 U12-U17 Alternativ træningAlternativ træning: Skadesforbyggende, motorisk træning, mental udvikling mv.
17:00

Onsdag

  • G1 U12-U17 Alternativ træning
    16:00 - 18:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
15:00
G1 U13-U15-U17
2
15:30
17:00
Hal 3

G1 U13-U15-U17
3
16:00
18:00
Hal 2
16:00
G1 U13-U15-U17
7
16:00
18:00
Hal 2 + Hal 3 til kl. 18.15
G1 U13-U15-U17
15
16:00
18:00
Hal 3

G1 U13-U15-U17
16
16:15
18:00
Hal 2
17:00

Mandag

  • G1 U13-U15-U17
    15:30 - 17:00
  • G1 U13-U15-U17
    16:00 - 18:00

Tirsdag

  • G1 U13-U15-U17
    16:00 - 18:00

Torsdag

  • G1 U13-U15-U17
    16:00 - 18:00
  • G1 U13-U15-U17
    16:15 - 18:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
17:00
Ungsenior 1. U17-U23
4
17:00
19:00
Hal 1
18:00
Ungsenior 1. U17-U23
12 (LIGE UGENR.)
18:00
20:00
Hal 3
Ungsenior 1. U17-U23
23 (ULIGE UGENR.)
18:00
20:00
Hal 2
19:00

Mandag

  • Ungsenior 1. U17-U23
    17:00 - 19:00

Onsdag

  • Ungsenior 1. U17-U23
    18:00 - 20:00

Fredag

  • Ungsenior 1. U17-U23
    18:00 - 20:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
16:00
G1 U15-U17 Udvalgte spillere
21
16:00
18:00
Hal 2+3
G1 U15-U17 Udvalgte spillereTeknisk træning - udvalgte spillere
17:00

Fredag

  • G1 U15-U17 Udvalgte spillere
    16:00 - 18:00

Let øvede/Begyndere
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
14:00
G2 U13-U17
19
14:30
16:00
Hal 2

G2 U9-U12
20
14:30
16:00
Hal 3
15:00
G2 U9-U12
6
15:00
16:15
Hal 3
G2 U9-U12 Begynder
8
15:00
16:00
Hal 2

U13-U17 Let øvede/øvede
9
15:30
17:00
Hal 3
16:00
17:00
G2 Miniton
11
17:00
18:00
Hal 3
G2 Miniton(Børn 4-8 år + 1 voksen pr. barn)
18:00
Ungsenior 2 (U17-U19)
13 (ULIGE UGENR.)
18:00
20:00
Greve Gymnasium Idrætshal
Ungsenior 2 (U17-U19)
22 (LIGE UGENR:)
18:00
20:00
Hal 2
19:00

Tirsdag

  • G2 U9-U12
    15:00 - 16:15

Onsdag

  • G2 U9-U12 Begynder
    15:00 - 16:00
  • U13-U17 Let øvede/øvede
    15:30 - 17:00
  • G2 Miniton
    17:00 - 18:00
  • Ungsenior 2 (U17-U19)
    18:00 - 20:00

Fredag

  • G2 U13-U17
    14:30 - 16:00
  • G2 U9-U12
    14:30 - 16:00
  • Ungsenior 2 (U17-U19)
    18:00 - 20:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
18:00
Ungsenior 2 (U17-U19)
13 (ULIGE UGENR.)
18:00
20:00
Greve Gymnasium Idrætshal
Ungsenior 2 (U17-U19)
22 (LIGE UGENR:)
18:00
20:00
Hal 2
19:00

Onsdag

  • Ungsenior 2 (U17-U19)
    18:00 - 20:00

Fredag

  • Ungsenior 2 (U17-U19)
    18:00 - 20:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
14:00
G2 U13-U17
19
14:30
16:00
Hal 2
15:00

Fredag

  • G2 U13-U17
    14:30 - 16:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
17:00
G2 Miniton
11
17:00
18:00
Hal 3
G2 Miniton(Børn 4-8 år + 1 voksen pr. barn)

Onsdag

  • G2 Miniton
    17:00 - 18:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
14:00
G2 U9-U12
20
14:30
16:00
Hal 3
15:00
G2 U9-U12
6
15:00
16:15
Hal 3
16:00

Tirsdag

  • G2 U9-U12
    15:00 - 16:15

Fredag

  • G2 U9-U12
    14:30 - 16:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
15:00
U13-U17 Let øvede/øvede
9
15:30
17:00
Hal 3
16:00

Onsdag

  • U13-U17 Let øvede/øvede
    15:30 - 17:00
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
15:00
G2 U9-U12 Begynder
8
15:00
16:00
Hal 2

Onsdag

  • G2 U9-U12 Begynder
    15:00 - 16:00

Vil du høre mere om holdene, så kontakt os eller gå på opdagelse i medlemsskaberne for ungdomsspillere.